Moterys: Kaip aplikuoti į tam tikras darbo pareigas?

This page was last updated on: 2023-12-14

Kokias pareigas paprastai užima moterys?

Nėra tikslių ribų tarp vyriškų ir moteriškų darbų. Praktiškai, skirtumai pasireiškia darbuose, kuriuose reikia daugiau vyrų. Žiūrint iš šio taško, tipiški darbai moterims - tai namų šeimininkė, darbuotoja namuose, tarnaitė, prižiūrėtoja, seselė, asistentė parduotuvėje, padavėja, kasininkė, mokytoja, sekretorė, priimamojo administratorė, administracijos darbuotoja arba logistikos operatorė. Šiose pareigose gana nedaug uždirbama, taip pat nėra daug galimybių augti. Taip pat yra ir pareigų, kuriose dirba išsilavinusios ir gerai uždirbančios moterys: advokatės ir teisėjos, rinkodaros vadybininkės, komunikacijos ir medijos ekspertės.

Šioje svetainėje ieškokite Atlyginimo čekis skirtumų ir lyginkite rezultatus pagal atlyginimą.

Kokie įprasti sektoriai moterims?

Atskirti, kurie sektoriai vyrų, o kurie moterų, taip pat sunku, kaip ir atskirti pareigas. Moterys išties dominuoja valymo paslaugas teikiančioje srityje, sveikatos apsaugoje, viešbučiuose ir maitinime, mažmeninėje prekyboje, pirminiame išsilavinime, pagalbiniuose sekretorės ir administratorės darbuose, įvairiuose sektoriuose ir industrijose.

Šioje svetainėje ieškokite Atlyginimo čekis skirtumų ir lyginkite rezultatus pagal atlyginimą.

Kokie skirtumų atlyginimai vyrų ir moterų sektoriuose?

Kadangi sektoriuose dominuoja vyrai, lyginant su ten pasamdytu moterų skaičiumi, vidutiniai atlyginimai vyriškuose sektoriuose yra didesni, nei tose industrijos šakose, kur dominuoja moterys.

Šioje svetainėje ieškokite Atlyginimo čekis skirtumų ir lyginkite rezultatus pagal atlyginimą.

Ar tarptautinėse įmonėse mokama daugiau?

Tarptautinės įmonės beveik visada yra akcijinės, didelės bendrovės. Kadangi jos didelės, tai ir moka daugiau. Iš kitos pusės, dažnai jose darbuotojai turi dirbti ilgiau, dirbamos valandos, už kurias nekompensuojama. Dalis jų siūlomų pajamų gali sudaryti išmokas už metinį pelną ir (arba) premijas, galimai mokamas įmonės rinkoje.

Ar yra atlyginimų skirtumų viešuosiuose ir privačiuose sektoriuose?

Kalbant bendrai, viešajame sektoriuje atlyginimai yra mažesni, nei privačiame. Mažiau kvalifikacijos reikalaujantys darbai viešajame sektoriuje paprastai apmokami geriau, tačiau aukščiausios pareigos paprastai apmokamos prasčiau, lyginant su privačiuoju sektoriumi.

Ar moteriškuose sektoriuose paprasčiau dirbantiems tėvams?

Sektoriuose, kur dominuoja moterys, kaip taisyklė būna daugiau darbų puse etato arba mažesnių darbų. Be to, čia (dažnai) siūlomi lankstesni darbo grafikai.

Kodėl pirmenybė teikiama fiksuotoms sutartims?

Fiksuotose sutartyse paprastai numatomas geresnis atlyginimas nei laikinose arba lanksčiose sutartyse. Žinoma, nevisada galima rinktis, tačiau saugiau pasirašyti fiksuotą sutartį.

Kokie minimalūs reikalavimai tinkamai sutarčiai?

Sutartyje visada turi būti vardai, pavadinimai, sutartį sudarančių šalių adresai, susitarimo datos, sutarties įsigaliojimo ir nustojimo galioti datos (pvz., periodas), darbo užmokestis arba atlygis, darbo valandos, darbo tipas, bandymo laikotarpis ir išėjimo iš darbo laikotarpis. Kad sutartis įsigaliotų, ją turi pasirašyti abi šalys.

Kaip vertinti antrines darbo sąlygas?

Be (gross) atlyginimo ir darbo valandų darbo sutartyje paprastai būna antrinės darbo sąlygos. Jos dažnai nesusijusios su pinigais, tačiau taip pat vertos pinigų. Pavyzdžiui, su darbu susijusių išlaidų kompensavimas, automobilis (nuoma) arba nemokamas telefonas, galimybė mokytis darbe, papildomos atostogų dienos, lanksčios darbo valandos, galimybė dirbti iš namų ir t. t.

Ką paminėti CV?

  • Savo vardą ir adresą
  • Kada pastarąjį kartą atnaujinote CV
  • Išsilavinimą ir baigtus mokslus, nebūtinai susijusius tik su darbu
  • Socialines veiklas, kuriose dalyvaujate, įskaitant savanorystę arba praktiką
  • Kalbų įgūdžius, aktyvius ir pasyvius (sugebėjimas skaityti ir suprasti)
  • Kompiuterinius įgūdžius
  • Socialinės medijos naudojimą

Norėdami daugiau sužinoti apie CV, žiūrėkite Monster.com

Kas motyvacinį laišką daro gerą?

Motyvacinį laišką reikia pridėti prie savo CV. Jis turi būti glaustas ir trumpas. Jame turi būti aiškiai parašyta, kodėl aplikuojate, pvz., į pareigas. Jame nurodoma asmeninė motyvacija, aiškiai išdėstoma, kokias funkcijas ar darbą norite atlikti. Adresatas turi aiškiai suprasti, kad įsivaizduojate save jų įmonėje ir suprantate poreikius ir (arba) reikalavimus. Laiškas turi būti įprasto formato, su data ir pasirašytas, net jei tai el. laiškas (kas yra visai įprasta šiomis dienomis).

Norėdami daugiau sužinoti apie motyvacinį laišką, žiūrėkite Monster.com

Ar išvaizda svarbi?

Save prižiūrintis, švarus ir reprezentatyvus asmuo įvertinamas, todėl svarbu tuo pasirūpinti, ypač einant į pokalbį dėl darbo.

Nebūkite kuklūs. Prieš eidami į pokalbį pasitarkite su savo draugais ir šeimos nariais, kurie įvertintų, ar tinkamai pasiruošėte.

Kodėl reikia derėtis dėl atlyginimo?

Visi gali derėtis. Svarbu derėtis dėl atlyginimo. Pasiruoškite. Pasikalbėkite su draugais, šeima, kolegomis, panaršykite internete. Peržiūrėkite atlyginimų dydį šioje svetainėje. Pasistenkite surasti ir perskaityti analizes, jei jų yra. Pagalvokite, ko norite - kas jums svarbiausia, kas ne taip svarbu. Derybos - tai davimas ir ėmimas (galbūt nenorėsite dirbti šeštadieniais, tačiau jeigu jais mokėtų daugiau, galbūt apsigalvotumėte). Parepetuokite prieš tikras derybas.

Nepamirškite, kad susitarimas yra tai, kas susitarta. Malonus, draugiškas susitikimas su atvira pabaiga ir jokių pasirašymų ant popieriaus nėra susitarimas.

Nuomonė, kad moterys neturėtų derėtis yra visiškai pasenusi. Daugelyje šalių didelėse įmonėse moterys jau užima aukštas pozicijas. Galite būti tikri, kad jos jau išmoko derėtis.

Darbo įvertinimas ir darbo užmokesčio skirtumai

Didelėse, kompleksiškesnėse įmonėse yra svarbūs metiniai įvertinimai. Juos reikia vertinti rimtai, nes nuo to priklauso jūsų atlyginimas ir karjeros perspektyvos. Prieš eidami į susitikimą, pasižiūrėkite kolektyvinį susitarimą ir (arba) vidaus taisykles. Tai laikas, puikiai tinkantis pagerinti savo poziciją ir galimybes. Tai reiškia: būkite pasiruošę, sugalvokite, ko norite - didesnio atlyginimo, daugiau atostogų, daugiau mokymų?

Prisiminkite, kad kiekvienas žengtas žingsnis tokiuose pokalbiuose yra kopimas karjeros laipteliais. Tai prideda jums vertės kitiems metams.

Kodėl reikia derėtis dėl atlyginimo, dirbant paprastą darbą?

Paprastas darbas nebūtinai yra nesvarbus. Ruošdamiesi deryboms pasidomėkite, ar įmanoma gauti geresnį darbą. Išnaudokite tai kaip kertinį akmenį, kad sužinotumėte, ar yra galimybių mokytis, dalyvauti pensijos paskatinimuose, ar mokama už viršvalandžius, ar yra kompensacijų už su darbu susijusias išlaidas, ar suteikiamos galimybės prižiūrėti vaiką ir pan.

Loading...