Geriausios kolektyvinių sutarčių sąlygos, kurios padės pažeidžiamiems darbuotojams visoje ES - 21-11-2016

Kintanti Europos darbo rinka, kurioje lankstumas yra didelė paklausa, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas labiausiai pažeidžiamiems darbuotojams, dirbantiems nepastovų darbą. Tai yra pagrindinė rekomendacija iš ekspertų susitikime Amsterdamo universitete, kuris yra pasirašęs 2 metų projektą, sutelkiant dėmesį į lyčių darbo užmokesčio skirtumų ES ir novatoriškų priemonių siekiant sumažinti tokias spragas.

Pažeidžiamiems darbuotojams yra daugiau nei moterų vidutinės ir / arba priklauso etninių mažumų ir migrantų grupėms, ekspertai padarė išvadą. Šios grupės trūksta karjeros perspektyvas, darbo saugą ir įperkamas vaikų priežiūros priemones. Daugelis rasti laikiną darbą tik per įdarbinimo agentūras ir apsiriboja žemos kvalifikacijos vergiškais darbo mažmeninės prekybos, valymas ir priežiūrą, visų pirma. Jų darbo užmokestis yra mažesnis pabaiga. Alinantis uždirbis juos palikti šiek tiek laiko atsigauti, jau nekalbant mokytis po darbo. Be to jie susiduria su struktūriniais darbo užmokesčio skirtumus, kurie prisideda prie jų padėtį įamžinimo. Darbo užmokesčio atotrūkis nesibaigia ties vyrų ir moterų atskirtį, Ekspertai nustatė, tačiau susiduria visais, kurie praranda savo teises savo darbe.

Antraeilės darbo sąlygos, taip pat atskleidžiančios lyčių darbo užmokesčio skirtumus

Dalis mokslinių tyrimų, kurį atliko projekto-komanda buvo atlikti precedento analizę nuo tyrimo duomenimis antrines darbo sąlygas. Duomenys buvo renkami taikant nuolatinio internetinėje apklausoje įregistruoti toms pačioms rungtynėms iki WageIndicator fondo per savo nacionalines interneto svetaines visose dalyvaujančiose ES valstybėse narėse. Duomenų rinkimas leidžiama nuodugnios analizės temomis, kaip antai įmonės išmokas, pašalpas, honorarus, kompensacijos, palengvino dalyvavimą vaikų priežiūros ir pensijų sistemoms, ir pan. Šios analizės dėmesys buvo skiriamas lyties, t.y. yra nacionalinės vyrų darbo užmokesčio atotrūkis rasti atsispindi galiojančiomis toje šalyje antrinių darbo sąlygomis? Bendras rezultatas buvo tai, kad antrinės sąlygos didele dalimi veidrodis nerasta kiekvienoje darbo rinkoje lyčių darbo užmokesčio skirtumus. Yra keletas šios taisyklės išimčių tačiau, t.y. Slovėnija ir Lenkija visų pirma, kai moterys mačiau tinka per pastaruosius dešimtmečius ateiti kartu su savo kolegomis vyrais, kalbant apie šių papildomų pajamų šaltinių, abiejų pinigų atžvilgiu ir kitaip.

Geriausia įvairių valstybių įmonių patirtis

Vienas iš teisės gynimo rasti ekspertų buvo, kad profesinių sąjungų derybininkai visoje Europoje galėtų keistis sąlygos iš kolektyvinės sutartys, kuriose jie sudaro su darbdaviais. Toks kryžminis dalijimasis yra geriausia praktika galinti pagerinti darbą, ginant labiausiai pažeidžiamas grupes, visų pirma veiksmingumo. Vienas iš tokių išskirtinis geriausia praktika būtų kiekvienoje Kolektyvinės sutarties įtraukti stebėjimo sąlyga dėl konkrečių priemonių įgyvendinimo pagal sutartis, darbo užmokesčio, skatinimo, informacijos, darbo sertifikavimo ir bendrą atsakomybę už vaikų priežiūrą. Monitoringo planas dėl tokių sąlygų, kartu prižiūrimose profesinės sąjungos ir bendrovės žmogiškųjų išteklių skyriui įgyvendinti, yra įrodyta geriausia praktika jau ir kai kuriuose sektoriuose. Galutinė ataskaita lyčių darbo užmokesčio skirtumas projekte apima daugiau sąrašą geriausia praktika sąlygos iš visos ES ir valstybių narių.

Duomenų bazė, padedanti pasinaudoti geriausiomis sąlygomis

WageIndicator, dalyvis lyčių darbo užmokesčio skirtumų projekte iš kurių yra pateikiami pagrindiniai rezultatai čia per pastaruosius kelerius metus inicijavo ir parengė Kolektyvinių susitarimų duomenų bazę. Šiuo metu jame yra komentuojami, t.y. lengvai surandami sąlygos iš kai 700 kolektyvines sutartis ir įvairių sektorių ir šalių. Duomenų bazė yra laisvai prieinama per savo nacionalines interneto svetaines, todėl lengva konsultuotis derybininkai iš darbdavių ir darbuotojų organizacijomis. Jame sąlygos ir geriausios praktikos galima rasti nurodyta pirmiau. Tai WageIndicator politika toliau plečiama, praturtinant ir išsamiai. Ši kolektyvinės sutarties duomenų bazė nemokamai naudotis visi, kam ji gali būti susiję. WageIndicator kviečia visus suinteresuotus prisidėti, kad susitarimuose savo duomenų bazėje šalims.

Ekspertų grupė, kurią sudaro: Amsterdamo Universitetas, Wageindicator, Olandijos profesinių darbo sąjungų konfederacija (FNV), CCOO Paslaugos Ispanija, MSZOZ Vengrija.

Nuoroda į pavyzdį Geriausios kolektyvinių sutarčių sąlygos, sutelkiant dėmesį į moteris, lyčių darbo užmokesčio skirtumus ir priežiūros priemones.

Kas yra WITA-lyčių darbo užmokesčio skirtumų projektas?

Su novatoriškomis priemonėmis prieš moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumo – WITA VVG (sausio 2015 - 2016 m. gruodžio) tikslas – įnešti svarų indėlį mažinant didelį ir ilgalaikį moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumą. Tai tapo įmanoma Europos Komisijos pažangos programos veiksmų dotacijos nr. 4000004929. viena iš veiklų yra palyginti vyrų ir moterų darbo užmokesčio lygio darbuotojų grupėms ir išleidimo rezultatus paskelbti nacionalinės WageIndicator svetainėse visus 28 ES valstybėse narėse ir Turkijoje, taip pat sklaidos nors spaudai.

Daugiau informacijos apie WITA projektą

Daugiau informacijos apie lyčių užmokesčio skirtumus Lietuvoje Mysalary.lt

Loading...